Jestem pisarką i reporterką. W moich książkach i tekstach skupiam się sposobach radzenia sobie z traumą i żałobą, na tym, w jaki sposób ludzie angażują się w rzeczywistość naokoło nich, a także na kryzysie klimatycznym, o którym piszę od kilku lat. Pracowałam w Japonii, Indiach, Indonezji, Wietnamie, Tajlandii, Kambodży, Chinach i na Filipinach. Od ponad trzech lat piszę o kryzysie klimatycznym i jego konsekwencjach dla naszego świata i świata zwierząt. Za moje teksty byłam nominowana do European Press Prize (2020) i Grand Press (2020) w kategorii opinie i publicystka. W 2021 roku nagrodzono mnie Grand Pressem za tekst o żałobie w czasach pandemii, który opublikowałam w Dwutygodniku.

Razem z Wojciechem Tochmanem napisałam „Kontener” – opowieść o syryjskich uchodźcach w Jordanii. W 2016 roku wydałam książkę „Ganbare! Warsztaty umierania” o Japonii po tsunami i Fukushimie, która została nagrodzona Gryfią w 2017 roku.

Moja najnowsza książka “Auroville. Miasto z marzeń” to opis miejsca, które od pięćdziesięciu lat – przy wsparciu całego świata – próbuje znaleźć przepis na zmianę systemu. Obok duchowych poszukiwań i indywidualnych zmagań z własnym ego pracuje się tu (między innymi) nad ekologicznymi rozwiązaniami i w architekturze i na roli, nad edukacją, która rozwija samodzielność i zaangażowanie, nad oddzieleniem wartości człowieka od tego, ile posiada i jakie ma certyfikaty. Aurovillanie wierzą, że budując lepszego człowieka, mogą zbudować lepszy świat. A ja wierzę, że dużo możemy się od nich nauczyć.

Przez ostatnie dziesięć lat współpracowałam z Dużym Formatem, Pismem, Magazynem Książki, Travelerem, National Geographic Kontynentami i Vogue.

Prowadzę również warsztaty umierania.

Jestem absolwentką Kulturoznastwa na IKP i Social Psychology na SWPS, oraz Polskiej Szkoły Reportażu.

(fotografia – Mikołaj Starzyński)